(Polski) PowderShield – czyli prawidłowy proces odzysku proszku w technologii AM

Strona Główna - Baza Wiedzy - (Polski) PowderShield – czyli prawidłowy proces odzysku proszku w technologii AM

(Polski) PowderShield – czyli prawidłowy proces odzysku proszku w technologii AM

Kategoria:

(Polski) Użytkownicy technologii SLM (Selective Laser Melting) zwykli korzystać z ręcznej obróbki wydrukowanych elementów, co znacząco wpływa na ilość odzyskiwanego proszku, jakość i dokładność samego czyszczenia, powtarzalność procesu jak i bezpośrednio na zdrowie pracownika.


System PowderShieldpojawiło się na Dniach Druku 3D, premierowo – pierwszy raz w Polsce oraz Europie. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o ochronie operatora procesu przed narażeniem na działanie proszków podczas przetwarzania końcowego, zapobieganiu zanieczyszczeniu atmosferycznemu substratów do produkcji (kontaminacji tlenem i wilgocią) oraz ich odzyskiwania w celu ponownego użycia. Dodatkowe funkcje systemu obejmują:

  • hermetyczne uszczelnienie,
  • wibracje ultradźwiękowe,
  • obrotowy stół z funkcją przechyłu
  • pistolet do przedmuchiwania argonem,
  • perforowaną podłogę z systemem do zbierania proszku oraz pojemniki do jego przechowywania.

Każdy z systemów może być zintegrowany z dwukolumnowym Systemem Oczyszczania Gazu Argon-2 firmy Inert. Więcej na temat systemów GSM na naszej stronie : http://msasystem.pl/katalog-produktow/komory-rekawicowe/systemy-oczyszczania-gazu/


System GMS tworzy środowisko pracy wolne od tlenu i wilgoci, które eliminuje ryzyko zapłonu lub spalania proszków metali. Główne składowe funkcjonalne jednostki Argon-2 to wysokowydajne kolumny oczyszczające gaz obojętny oraz cyrkulator o zmiennej prędkości do 101 m3/h. Urządzenie może również bezpośrednio dostarczać Argon do pistoletu do odmuchu, co zapewni najwyższą jakość i czystość procesu.


Proponowane rozwiązanie pozwala osiągać zadowalające wydajności w małej i średniej skali produkcyjnej, których produkty końcowe wymagają atmosfery roboczej, zawierającej <1 ppm O2 i <1 ppm H2O a jego wolnostojąca konstrukcja umożliwia łatwe doposażenie funkcjonującej linii produkcyjnej w najnowszą technologię odzyskiwania nadmiaru proszków.


Fatal error: Call to undefined function r() in /wp-content/themes/bb-style/single-baza-wiedzy.php on line 90