(Polski) „Co za dużo, to niezdrowo”- czyli analizatory tlenu i wody w komorach rękawicowych

Strona Główna - Baza Wiedzy - (Polski) „Co za dużo, to niezdrowo”- czyli analizatory tlenu i wody w komorach rękawicowych

(Polski) „Co za dużo, to niezdrowo”- czyli analizatory tlenu i wody w komorach rękawicowych

Kategoria:

(Polski) Zastanawialiście się kiedyś, ile jest w prawdy w powiedzeniu „co za dużo, to niezdrowo”? Chociaż nikt nie zaprzeczy, że cząsteczki tlenu i wody są niezbędne do życia, to mogą być również szkodliwe przy wielu nowoczesnych metodach badawczych. Stąd też narodził się pomysł, aby wiele procesów prowadzić w hermetycznie zamkniętym środowisku, w którym atmosfera robocza może zostać dostosowana do warunków wymagających usunięcia tlenu i wilgoci za pomocą przedmuchu lub oddzielnego systemu zarządzania gazem obojętnym.

 

Zmierzając w kierunku najniższych wartości O2 i H2O, należy wziąć pod uwagę konieczność solidnej konstrukcji urządzeń mierzących ich poziom w danym środowisku. Na co zwracać uwagę przy wyborze tak ważnych składowych wyposażenia komór rękawicowych jak analizatory i dlaczego niezwykle ważne jest końcowe zastosowanie urządzenia? Podejmując decyzję o wyborze odpowiednich analizatorów, dostosowanych do własnych potrzeb i oczekiwań, należy wziąć pod uwagę cztery najważniejsze zmienne:

  • dokładność/czułość
  • zanieczyszczenia gazowe
  • zakresy pomiarowe
  • konserwacja

 


Firma Inert oferuje elektrochemiczny analizator tlenu do szybkiego i dokładnego pomiaru poziomu O2 w środowisku gazu obojętnego, w zakresie od 0 do 1000 ppm. Elektrochemiczny analizator tlenu EOS-2 zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, nawet gdy używany jest w obecności par rozpuszczalników lub lotnych związków metali organicznych, z którymi często muszą zmierzyć się użytkownicy komór rękawicowych. Ponadto posiada wytrzymałą obudowę, dostosowaną do standardowych przepustów KF-40. Jego czułość szacuje się na poziomie 0.1 ppm, a czas reakcji wynosi około 10 sekund. Jednakże w przypadku pracy z mniej lotnymi substancjami, rekomenduje się analizator oparty na tlenku cyrkonu EOS-1. Zważając na to, że przeznaczenia komór rękawicowych mogą być wyjątkowo różnorodne, oferujemy niejednolite zakresy pomiarowe – wyrażane poprzez %, ppm lub punkt rosy.


ANALIZATOR INERT A URZĄDZENIE INNEGO PRODUCENTA.    

W przypadku wymagających aplikacji, warto zainwestować w odpowiednie analizatory dla swoich urządzeń. Firma Inert oferuje gamę najwyższej jakości komponentów do pomiaru tlenu i wilgoci, które można zamontować w dowolnej komorze rękawicowej i systemie zarządzania gazem, dla różnych marek produktów. Jeżeli jako użytkownik komory rękawicowej osiągasz niezadowalające wyniki, czas reakcji analizatora jest zbyt długi a ceny i obsługa pozostawiają wiele do życzenia, możemy zaproponować Ci alternatywne rozwiązanie. Posiadając urządzenie inne niż firmy Inert, nie musisz ograniczać się jedynie do komponentów sygnowanych marką Twojej komory. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i oferujemy dostosowanie analizatorów poprzez dopasowane ich do podobnych, szczelnych połączeń za pomocą przepustów KF-40, zgodnie z powszechnymi standardami. Jeśli zaś martwisz się, że połączenie instalacji elektrycznej ma inną wartość niż 24V, zaproponujemy Ci rozwiązanie typu Offboard, z dodatkowym, zewnętrznym wyświetlaczem. Zawsze posiadamy plan B!

MSA System – serwis komór rękawicowych

 


INERT SENSOR EXCHANGE PROGRAM.  Warto pamiętać, że jeden analizator nie wystarczy na cały okres użytkowania komory rękawicowej. Jego czułość zmniejsza się wraz z upływem lat, zależnie od częstotliwości użytkowania urządzenia i narażenia na rozpuszczalniki, lotne chemikalia lub zbyt duże zawartości tlenu w środowisku pracy. Większość analizatorów wymaga czyszczenia średnio co 3 miesiące, aby zachować pewność o ich prawidłowym funkcjonowaniu. Firma Inert chętnie angażuje się w potrzeby każdego klienta, zapewniając przez długie lata wysokiej jakości pracę, dzięki programowi wymiany analizatorów. Wystarczy przekazać informacje o planowanym zastosowaniu komory i wymaganiach narzuconych przez prowadzone badania, aby dostać szacunkowy harmonogram wymiany czujników. W ramach programu dostarczymy nowy i skalibrowany czujnik, który będzie służył jako zamiennik analizatora, doręczonego pierwotnie do urządzenia. Sam program pozwala zakupić nowe czujniki w atrakcyjnej, niższej niż pierwotna cenie. Po zainstalowaniu ekwiwalentu wystarczy zwrócić oryginalny analizator do producenta, w celu ich powtórnej kalibracji i nadaniu im możliwości ponownej pracy.

Instalacja analizatorów Oxford University

Kompletna linia komór rękawicowych, systemy zarządzania gazem jak i większość zawartych w nich komponentów, zostały od początku do końca dostosowane zarówno do łatwej integracji z używanym już sprzętem jak i do unikalnych zastosowań produkcyjnych i badawczych. Jako autoryzowany partner Inert Inc. w Europie, oferujemy szeroki zakres opcjonalnych akcesoriów i usług, które bez wyjątków spełnią wymagania Twoje i Twoich urządzeń.


Fatal error: Call to undefined function r() in /wp-content/themes/bb-style/single-baza-wiedzy.php on line 90